ORGANIZACJA DNIA W PRZEDSZKOLU

Czynno¶ci dzieci i nauczyciela

Powitanie dnia w przedszkolu

6.30 ? 8.15

Schodzenie siê dzieci, zabawy w k±cikach zainteresowañ, praca z zespo³em dzieci lub indywidualne, czynno¶ci porz±dkowe, æwiczenia poranne, inicjowanie rozmów z dzieæmi, zabawy dowolne ? stwarzanie sytuacji zabawowych s³u¿±cych realizacji pomys³ów dzieci.

Realizacja podstawy programowej

8.15 ? 8.45

Przygotowanie do ¶niadania, czynno¶ci higieniczne i samoobs³ugowe, pe³nienie dy¿urów, ¶niadanie, realizacja za³o¿eñ programowych z zakresu kszta³towania nawyków zdrowotnych, higienicznych i postaw kulturalnych.

9.00 ? 9.15

Zintegrowana dzia³alno¶æ edukacyjna zgodna z podstaw± programow±, zajêcia edukacyjne, zajêcia dydaktyczne ró¿nego typu wed³ug wybranego programu wychowania przedszkolnego.

9.15 ? 9.30

Gry i zabawy ruchowe.

9.30 ? 9.45

9:45? 11.00

Zabawy i gry sportowe oraz æwiczenia kszta³tuj±ce postawê dziecka, zabawy organizowane i swobodne na placu przedszkolnym, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, zajêcia sportowe, prace gospodarskie, ogrodnicze, tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania, podejmowania zabaw badawczych, konstrukcyjno ? technicznych, wspieranie dzia³añ twórczych poprzez kontakt ze sztuk±, muzyk±, literatur±, zabawy dowolne, rozmowy indywidualne.

11:15-12:00

Przygotowanie do obiadu, czynno¶ci higieniczne i samoobs³ugowe, pe³nienie dy¿urów, obiad, realizacja za³o¿eñ programowych z zakresu kszta³towania prawid³owych nawyków zdrowotnych, higienicznych i postaw kulturalnych.

12:00? 12:30

Odpoczynek poobiedni, kwadrans na bajkê, s³uchanie muzyki, æwiczenia relaksacyjne.

12:30 ? 13.00

Zabawy dowolne w sali, æwiczenia utrwalaj±ce wiadomo¶ci z zajêæ edukacyjnych, zajêcia wyrównawcze, wspieranie rozwoju dzieci poprzez: zabawy dydaktyczne, æwiczenia mowy, artykulacyjne, oddechowe, zabawy ruchowe, zabawy konstrukcyjne, rozwijaj±ce percepcjê wzrokow±, s³uchow±, zabawy ko³owe.

Popo³udnie w przedszkolu

13.15 ?13:30

13:30-16:00

Podwieczorek, czynno¶ci higieniczne i samoobs³ugowe, pe³nienie dy¿urów, realizacja za³o¿eñ programowych z zakresu kszta³towania prawid³owych nawyków zdrowotnych, higienicznych i postaw kulturalnych.

Gry i zabawy dydaktyczne, stolikowe, tworzenie sytuacji rozwijaj±cych indywidualne zdolno¶ci i zainteresowania, zajêcia indywidualne, w ma³ych grupach, porz±dkowanie sali, rozchodzenie siê dzieci.

POSI£KI:

8:15-8:45 ¦NIADANIE