Nasze przedszkole przy³±czy³o siê do projektu ekologicznego miesiêcznika Bli¿ej Przedszkola, EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE. Projekt polega na podejmowaniu ró¿norodnych akcji na rzecz naszej planety, aby ju¿ od najm³odszych lat zaszczepiæ w dzieciach chêæ do dzia³ania i pokazaæ, ¿e ka¿dy ma wp³yw na kondycjê Ziemi i jest za ni± odpowiedzialny.

Dzieci z grup Wiewiórki i Je¿yki, podejmuj±c miesiêczne wyzwania w ramach projektu, ju¿ we wrze¶niu stworzy³y Zielon± Salê , przygotowuj±c tym samym przyjazne ¶rodowisku otoczenie. Obchodz±c Dzieñ Drzewa, który przypada w pa¼dzierniku, zwrócono uwagê na ochronê drzew i oszczêdzanie papieru, dlatego stworzyli¶my k±ciki makulatury. W listopadzie dzieci zadba³y o zapylaj±ce owady, tworz±c dla nich bezpieczn± przestrzeñ do zak³adania gniazd i zimowania, w formie hoteli dla owadów. Wykonuj±c wyzwanie na miesi±c grudzieñ, powsta³ Ptasi bar, s³u¿±cy dokarmianiu ptaków w okresie zimowym. W styczniu dzieci przygotowa³y Po¿eracza zakrêtek, aby móc dalej zbieraæ nakrêtki, dziêki którym ³±czymy ideê pomagania innym z dzia³aniami na rzecz ochrony ¶rodowiska.